Podkategoria: Astronomia

  • Jesteśmy portalem oferującym pomoce naukowe. Dostarczamy streszczenia lektur do matury z polskiego. Co więcej, oferujemy również streszczenia lektur szkolnych w formacie mp3. Umożliwia to zapoznanie się z lekturami podczas wykonywania innych czynności. Dostarczane przez nas materiały umożliwiają efektywne przygotowanie do matury z polskiego, matematyki, geografii i historii. Dzięki nim powtórka do matury nie jest już męką.

    Data dodania: 20 02 2012 ·
  • Mało kto wie, że Saturn szósta pod względem oddalenia od słońca planeta Układu Słonecznego ma 62 księżyce, 52 z nich odpowiednio nazwano. Jednym z nich, niewielkich rozmiarów wewnętrznym księżycem jest Atlas. Nazwa jego pochodzi z mitologii od tytana skazanego przez Zeusa na podtrzymywanie nieba na swoich ramionach. Znane są odmienne teorie powstania księżyca, najbardziej prawdopodobne jest to że powstał on w wyniku osiadania na księżycu materiału napotkanego w ruchu orbitalnym. Za nim orbitę podzielił słabo widoczny pierścień, odkryty w 2004 roku. Saturn jest drugi po Jowiszu pod względem masy i wielkości. Jak każdy na pewno wie charakterystyczną jego cechą są pierścienie, składające się głównie z lodu i w mniejszej ilości odłamków skalnych. Azymut jak nie każdy wie jest w to w topografii kąt między kierunkiem północnym a danym kierunkiem. Mierzony jest przy pomocy busoli lub kątomierza i liczony zgodnie od północy przez wschód, południe i zachód. Rozróżnia się azymut geograficzny oraz magnetyczny, różnica między nimi to zbieżność południków. Azymut stanowi jedną ze współrzędnych w układzie współrzędnych horyzontalnych.

    Data dodania: 19 01 2012 ·
  • Planetarium Jupiter to przenośne planetarium organizujące pokazy nieba w specjalnym rozkładanym namiocie, przyjmującym po nadmuchaniu kształt półsferycznej kopuły imitującej nieboskłon. Nasze pokazy są przede wszystkim doskonałym uzupełnieniem wiedzy szkolnej z zakresu astronomii, geografii, czy biologii oraz oryginalną atrakcją wszelkich spotkań biznesowych jak również przyjęć okolicznościowych.

    Data dodania: 23 02 2013 ·

Najnowsze tagi związane z kategorią:

(1) , (1) , (1) , (1) , nauka (13) , (1) , (1) , (1) , (1) , (3) , (1) , (1) , (1) , (1) , (1) , (1) , (1) , (1) , (1) , (1) , (1) , (1)

Astronomia - nowa strona:

Adres: