Strony związane z hasłem 'zdrowie':

 • Morsy »

  Morsem może zostać każdy z nas, nie jest wymagana szczególna predyspozycja organizmu, ponieważ zimna woda nie jest dla człowieka zjawiskiem wyjątkowym. Nie musimy specjalnie się przygotowywać by wejść do zimnej wody. Ważne jest by nastawić się do niej jak do każdej innej aktywności fizycznej. Zanurzamy się w wodzie na kilka minut, gdyż dłuższe w niej przebywanie może być niebezpieczne i powodować wyziębienie organizmu. Wchodzimy do wody łagodnie i krótko w niej przebywamy. Morsy to osoby w starszym wieku jak i nastolatki, nawet dzieci w starszym wieku mogą tego spróbować. Jedyną chorobą umożliwiającą kąpiel w zimnej wodzie jest choroba serca, ponieważ zimna woda powoduje przyspieszone bicie serca. Morsowanie możemy porównać do krótkiego, ale mocno intensywnego biegu. Wiele morsów traktuje kąpiel jako rodzaj medycyny niekonwencjonalnej, licząc iż zimna woda przyczyni się do poprawy ich zdrowia. Nawet osoby starsze to nierzadki widok podczas morsowania. Jeśli jesteś osobą szczupłą warto rozgrzać ciało przed wejściem do wody, grubsze osoby ze względu na większą tkankę nie wymagają aż tak wielkiego rozgrzania i dłużej wytrzymują w wodzie. Jeśli chcesz zostać morsem, najlepiej, jeśli twoim przewodnikiem będzie doświadczony mors, który zmniejszy twoją barierę przed nieznanym, a przy okazji pokaże jak się odpowiednio przygotować do kąpieli i jak się zachować już podczas niej. Warto się przygotować do bycia morsem poprzez kilkunastosekundowe treningi pod zimnym prysznicem. Każda zdrowa osoba wejdzie do zimnej wody po krótkiej rozgrzewce, nie trzeba hartować organizmu, wystarczy by przyzwyczaił się. Problem z nowym morsem może polegać na tym, że nie będzie potrafił racjonalnie szybko opuścić kąpieliska. Wystarczająca kąpiel morsa to taka, która trwa od 3 do 5 minut i opuszczenie wody powinno nastąpić wtedy, gdy lekko odczuwamy przechłodzenie, a z reguły jest tak, iż to sam organizm informuje nas kiedy kąpiel nie jest już przyjemnością. Morsy to taka grupa ludzi, którzy pierwsze ochłodzenie pogodowe traktują jako zapowiedź zbliżającego się sezonu. Taka kąpiel zimą to wiele korzyści, do których należy wzmocnienie układu naczyniowego, serca, odporności, ukrwienia skóry i lepsze zahartowanie organizmu.

  Data dodania: 03 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • Wykorzystując wiedzę tudzież urządzenia szczególne dla medycyny lub kosmetologii, idzie w relewantny sposób ulepszyć kondycję i wizerunek swojej skóry oraz ciała. Swe oferty omawia medycyna estetyczna. Bydgoszcz to miasto, w którym bezsprzecznie można oddać się w ręce fachowców. Czerpiąc z dermatologii, chirurgii oraz kosmetyki, zaproponują sekwencje zabiegów, które uczynią, iż fantazje o płaskim brzuchu, urodziwych pośladkach, urodziwej skórze buzi lub okazałych ustach, staną się rzeczywistością. Medycyna estetyczna zajmuje się rozlicznymi dolegliwościami bądź defektami. Przykładowo, osoby cierpiące w następstwie trądziku, mogą udać się do wybranego gabinetu. Konsultacje z dermatologiem i kosmetyczką zezwolą na dostrojenie trafnych kosmetyków oraz zabiegów usuwających kłopot na dobre. Mogą to być porady dietetyka, który programując trafną dietę, wpłynie na ewentualne i możliwe immanentne przyczyny szkopułów z cerą. Eksperci medycyny estetycznej, jednocząc własną wiedzę i umiejętności, efektywniej pomagają klientom.

  Data dodania: 17 05 2012 ·
 • Iżby móc korzystać z usług prywatnej jednostki medycznej, należy wykupić dobre ubezpieczenie. Jego cena nie będzie nie ulega wątpliwości różnić się od wielkości składki jaką płacimy co miesiąc na publiczną służbę zdrowia. Odmienność pojawia się natomiast w postaci dostarczanych usług przez te dwie jednostki. Szpital prywatny ręczy nam wielu ekspertów różnorodnych dziedzin medycyny dostępnych niemalże od ręki, gdy w tym czasie w szpitalu publicznym spędzimy cztery miesiące w kolejce do specjalisty.

  Data dodania: 17 05 2012 ·
 • Dieta odchudzająca »

  Dieta śródziemnomorska Sposobów odchudzania jest tak wiele, jak duża jest liczba osób, które pragną zrzucić niemiły nadmiar kilogramów. Dążąc do zgrabnej sylwetki można chwytać się różnych sposobów ? ćwiczeń, rozsądnych diet, głodówek czy operacji odsysania tłuszczu. Racjonalne diety odchudzające poparte systematycznym wysiłkiem dają najlepsze rezultaty zmniejszając jednocześnie zagrożenie tzw. efektem jo-jo. Jednym z bardziej popularnych jadłospisów jest dieta śródziemnomorska. Ze względu na klimat oraz tradycje kulturowe i kulinarne Grecji, Hiszpanii, Włoch i południowej Francji dieta ta jest lekkostrawna, oparta przede wszystkim na ziołach, warzywach, owocach, dobrych tłuszczach i rybach. Nie jest również obciążającym sposobem odchudzania. Mieszkańcy Basenu Morza Śródziemnego, zgodnie z badaniami, w mniejszym stopniu niż reszta Europejczyków chorują na niedokrwistość i zawały serca. Wbrew powszechnej opinii dieta śródziemnomorska obfituje w tłuszcze. Przeciętny Grek czy Włoch spożywa aż o ? tłuszczu więcej od Polaków. Różnica polega jednak na tym, że nad Morzem Śródziemnym królują dobre tłuszcze ? kwasy omega-3 zawarte w rybach oraz tłuszcze roślinne ? głównie oliwa z oliwek. Nienasycone kwasy tłuszczowe usuwają ryzyko zapadnięcia na wiele przewlekłych chorób, a sama oliwa z oliwek nazywana jest popularnie ?eliksirem młodości?. Dieta śródziemnomorska jest ponadto oparta na surowych i gotowanych owocach i warzywach, roślinach strączkowych, pestkach oraz produktach pełnoziarnistych (pieczywo, mąka, ryż). Dzięki niewielkiej zawartości tłuszczy zwierzęcych, węglowodanów i cukrów można stracić na wadze.

  Data dodania: 03 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • Ambasada urody PCME to miejsce, w jakim odłączysz się od powszednich nieszczęść. Pomożemy Ci zadbać o Twoje zdrowie także należyty wizerunek. Nasza jednostka oferuje mnóstwo usług powiązanych z urodą także poprawą zdrowia np. leczenie łysienia, lasery Bydgoszcz i dużo więcej. Wszelkie wymienione powyżej zabiegi są wykonywane przez profesjonalistów tudzież doktorów w swojej domenie. Nic nie jest pozostawione przypadkowi, a w naszej branży to bardzo ważna również priorytetowa kwestia. Liczy się dla nas satysfakcja klienta, który skorzystał z naszych usług. Czule zapraszamy do Pomorskiego Centrum Medycyny Estetycznej!

  Data dodania: 02 03 2012 ·
 • Diety odchudzające »

  Dieta hollywoodzka Wiele kobiet chciałoby naśladować aktorki ze srebrnego ekranu w wyglądzie, strojach, sposobie życia i innych niuansach codziennego życia. Zainteresowanie światem i ludźmi związanymi z fabryką snów jest tak duże, że w kolorowych magazynach dla pań co jakiś czas pojawia się artykuł dotyczący diety odchudzającej pochodzącej ze wzgórz Hollywood. Zgodnie z jadłospisem hollywoodzkim dzienna dawka przyjmowanej energii nie wynosi więcej niż 1000-1200 kalorii. Zmniejszenie dawki kaloryczności jedzenia następuje stopniowo w ten sposób, że od momentu rozpoczęcia odchudzania każdego kolejnego dnia przyjmuje się dwieście kalorii mniej niż poprzedniej doby. Dieta odchudzająca stosowana przez trzy tygodnie wymaga także restrykcyjnego przestrzegania pewnych wytycznych. Podstawowymi składnikami diety hollywoodzkiej są: jogurt naturalny bez cukru, cebula, otręby zbożowe, drożdże czy różnorodne kiełki. Zakazane są natomiast jajka i mleko oraz solenie potraw. W pierwszym tygodniu zjadamy wyłącznie owoce, które powinny być przede wszystkim świeże. Możemy od czasu do czasu skusić się na suszone śliwki. Od drugiego tygodnia możemy włączyć warzywa, chude białe mięso i pieczywo pełnoziarniste. Pomiędzy jedzeniem owoców należy zachować trzygodzinną przerwę, a pomiędzy owocami i mięsa dwugodzinną. W trakcie diety hollywoodzkiej możemy pić słabą gorzką herbatę oraz niegazowaną wodę mineralną. Przed decyzją o rozpoczęciu odchudzania zgodnie z wytycznymi tego jadłospisu należy pamiętać, że ta dieta odchudzająca przeznaczona jest dla osób cieszących się nienagannym stanem zdrowia.

  Data dodania: 03 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie miodem to rodzaj alternatywnego leczenia. Obecnie coraz więcej ludzi dowiaduje się o tym, że leczenie miodem Manuka jest możliwe. Poznaj lecznicze właściwości miodów Manuka i wylecz się ze wszystkich swoich chorób!

  Data dodania: 13 04 2012 ·
 • Obecnie trudno byłoby ocenić, która sztuczka stosowana w kampanii przedwyborczej w najnowszej historii Polski była tą najsprytniejszą. Do jednej z najbardziej rozpoznawalnych sztuczek zalicza się tzw. dieta prezydencka. W 1995 roku, podczas drugich po 1989 roku wolnych wyborach na urząd Prezydenta RP Aleksander Kwaśniewski, konkurujący z Lechem Wałęsą, wykorzystał kilka chwytów wizerunkowych. Specjaliści od wizerunku osobistego doradzili niebieskie akcenty w postaci soczewek kontaktowych zabarwiających tęczówkę oraz błękitna koszulę, ponieważ kolor niebieski kojarzony jest z zaufaniem, wzbudza także sympatię i miłe skojarzenia. Kolejnym, kultywowanym potem szczególnie przez panie, zabiegiem była dieta odchudzająca na bazie kapusty, która nazywana była odtąd dietą prezydencką. Kapusta, której jest mnóstwo w tej diecie odchudzającej, zawiera wiele cennych mikroelementów i witamin, a jest uboga w kalorie. Ponadto kapusta przyspiesza działanie przewodu pokarmowego i perystaltykę jelit. Dieta prezydencka oparta jest na zupie kapuścianej, w skład której, poza główką białej kapusty, wchodzi: sześć dużych cebul, dwie zielone papryki, puszka koncentratu pomidorowego oraz seler naciowy. Kapuśniak można do smaku doprawić solą, pieprzem i kostką rosołową. Osoby stosujące taka formę diety odchudzającej gubią najczęściej pięć kilogramów w ciągu tygodnia, ale bardzo często zdarza się efekt jo-jo.

  Data dodania: 04 11 2011 ·
 • urolog poznań »

  Z pewnością frapujesz się czy szpital prywatny jest lepszy od publicznego, a równolegle dlaczego? Odpowiedź jest prosta, szpitalem prywatnym szefuje osoba, która stara się iżby szpital przynosił jak największe dochody, stara się być konkurencyjna na rynku medycznym. Szpital publiczny jak sama nazwa uwypukla jest publiczny i osoba nim zarządzająca, włada nie swoimi pieniędzmi, w dodatku nagminnie otrzymuje ich za mało i z nieniniejszego powodu postać usług restrykcyjnie spada.

  Data dodania: 17 05 2012 · szczegóły wpisu »
 • Nie da się ukryć, że olbrzymie znaczenie dla naszego wizerunku zewnętrznego mają włosy. Nie chodzi tu wyłącznie o charakter fryzury, jaką preferujemy, lecz dodatkowo o zdrowie naszych włosów. Obecnie wielu ludzi ma duży problem ze względu na ich przesadne wypadanie. Jak powinniśmy radzić sobie w takich sprawach? Leczenie łysienia powinno odbywać się pod okiem speca, który świetnie orientuje się w tym zagadnieniu. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków tudzież farmaceutyków, jakie mniej lub bardziej efektywnie działają na nasze fryzury. Wskazane jest zadać pytanie, które z nich są dla nas optymalnym rozwiązaniem. Na wygląd naszych włosów, w tym także na ich gęstość, wpływa również nasz sposób życia. Jeśli źle się żywimy, jesteśmy w notorycznym stresie i nie wysypiamy się właściwie, to nasza fryzura może na tym wielce ucierpieć. Warto o tym pamiętać. Nie za każdym razem lekarze będą nam potrzebni niekiedy sporo zdołamy zmienić na własną rękę. Wypada dlatego dbać o siebie, a z pomocy profesjonalistów korzystać dopiero w ostateczności.

  Data dodania: 17 05 2012 ·
 • Dieta »

  Wiele osób ma problemy z nadwagą. U części z nich wynika to z jakichś problemów zdrowotnych, które wpływają na wahania wagi, u innych z nadmiernego objadania się. Niektóre osoby twierdzą, że w sytuacjach zwiększonego stresu zajadają problemy. Przez nadwagę mogą pojawić się komplikacje zdrowotne. Z tego względu, pewna grupa ludzi otrzymuje od lekarza wyraźne zalecenia pozbycia się kilogramów. Dla wielu, jest to warunkiem powrotu do zdrowia. Czekając na zabieg, puszyści powinni schudnąć. Zmniejsza to ryzyko ewentualnych powikłań i komplikacji. Specjalista od żywienia jest w stanie dobrać odpowiednią dietę do danej osoby. Wśród wielu diet, wymienia się dietę warzywną. Czasem jest tak, że przez kilka pierwszych dni odchudzania, spożywa się wyłącznie owoce i warzywa w różnej postaci. Dzięki temu, organizm jest w stanie szybko oczyścić się z toksyn, wrócić do równowagi. Inne diety są typowo nastawione na spożywanie warzyw przez cały okres ich trwania. Dodatkowo, niezbędne jest jeszcze spożywanie nabiału, a po tym kilkudniowym okresie oczyszczania, chudego mięsa, ryb i ciemnego pieczywa. Niezwykle ważnym elementem jest wypijanie dużej ilości wody w ciągu dnia. Doskonale wypłukuje ona z organizmu wszystko co złe i zbędne. Stąd, zawsze wtedy, gdy dotyka nas jakakolwiek infekcja, warto dużo pić - szybciej się jej pozbędziemy! Dieta warzywna nie musi być sposobem na schudnięcie i zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. To także styl odżywiania się. Ważne jest jednak, by wyrzekając się mięsa, nie zapomnieć o dostarczaniu swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych minerałów.

  Data dodania: 04 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • Cyklicznie zdarza się, że udając się do doktora w publicznej placówce, pozostajemy odprawieni z kwitkiem. Pora naszej wizyty jest wyznaczany na 4 miesiące dalej. A co jeśli potrzebujemy badań specjalistycznych w tym momencie? W takim przypadku udajemy się do szpitala prywatnego i pozostajemy obsłużeni od ręki. Z przykrością stwierdzam trzeba za to słono zapłacić, chyba że mamy wykupione dobre ubezpieczenie. Jest ono notorycznie w tej samej cenie lub lekko droższe aniżeli comiesięczne składki na publiczną służbę zdrowia.

  Data dodania: 17 05 2012 ·
 • Usuwanie brodawek »


  Portal zajmujący się szeroko pojętą dziedziną dermatologii laserowej. Jeżeli jesteście zainteresowani w jaki sposób doprowadzić swoje ciało do porządku lub chcecie poprawić to i owo to serdecznie zapraszamy do lektury naszych artykułów. Kładziemy nacisk głównie na aspekty dbania o swój wygląd z zakresu medycyny estetycznej. W obecnych czasach poprawny wygląd i prezencja często mogą decydować o przebiegu kariery wielu osób. Poprawiaj swoją urodę razem z nami.

  Data dodania: 28 01 2011 · szczegóły wpisu »
 • Botox »


  Jak wyglądać zdrowo i pięknie - tego dowiesz się z naszej strony. Do naturalnej troski o wygląd doszły elementy medycznego zapobiegania przedwczesnemu starzeniu - dowiedz się z naszego bloga jak czuć się młodziej i uroczo. Niestety nic nie jest w stanie zapobiec upływowi kolejnych lat, lecz tu z pomocą przychodzi nam estetyczna dermatologia. Z jej pomocą możemy odmłodzić nasz wygląd. Zapraszamy do lektury naszej strony by dowiedzieć się więcej o możliwościach odmłodzenia skóry.

  Data dodania: 28 01 2011 · szczegóły wpisu »
 • Wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego (WZSB, ang.CHD) »

  Wszystko na temat leczenia światłem przy użyciu lamp BIOPTRON. Medyczna innowacja ostatnich lat z firmy ZEPTER tel 505 658 532 Obsługa CAŁA POLSKA.
  W przypadku tego schorzenia, kości tworzące staw biodrowy nie są ułożone względem siebie, tak jak powinny; przyczyna choroby jest nieznana; WZSB występuje w Europie u około 3 dzieci na każde 2000 urodzeń.
  Jeżeli choroba zostanie wykryta wkrótce po urodzeniu, a leczenie zostanie podjęte natychmiast, to zwykłe biodro funkcjonuje normalnie. Zbyt późna diagnoza maże doprowadzić do poważnego uszkodzenia stawu biodrowego, ponieważ niemowlę rośnie. Leczenie polega na stabilizacji bioder.

  Data dodania: 31 01 2011 · szczegóły wpisu »
 • Masz problem z dotychczasowymi dietami, jeśli chcesz spróbować czegoś nowego, to właśnie my, nasza witryna dostarczy ci nowe narzędzie do walki z otyłością. Diet w sieci jest co nie miara. Jednakże niewiele jest aż tak dokładnie przedstawiona jak schemat doktora Pierra Dukana. Nowoczesna medycyna przykłada ogromną wagę do ludzkiego zdrowia. Jednakże harmonogramy żywieniowe proponowane przez wielu dietetyków niestety nie zawsze podążają w parze z naszym zdrowiem, a dodatkowo nie dają długofalowych efektów. Doktor Dukan na tą kwestię spojrzał z innej strony. Dostrzegł to, co chyba ogromne grono osób wiedziało, że wiele tęgich osób ma problem z tak zwanym powrotem choroby, czyli efektem jo-jo. Autor daje wiele zaleceń, które mają temu przeciwdziałać. Wszystkie wskazówki, jakie potrzebne są do zastosowania tej metody znaleźć można w naszym serwisie poświęconym diecie proteinowej.

  Data dodania: 22 02 2011 ·
 • Uzdrawianie ciała i duszy - skuteczne leczenie depresji, migreny »

  Masz problemy ze zdrowiem lub ktoś z Twoich bliskich??? Dolegliwości dokuczają wiele lat i dotychczasowe leczenie nie pomaga??? Terapia nie ma sobie równych - jest skuteczna, prosta, łatwa i na całe życie. Może w dużym stopniu poprawić lub całkowicie usunąć z naszego życia wiele problemów: choroby, dręczące latami dolegliwości, poprawić ogólnie stan zdrowia i samopoczucia. Z terapii mogą korzystać wszyscy - niezależnie od wieku czy wyznania. Terapia wspiera naturalny proces samouzdrawiania, sprzyja samoleczeniu, wzmacnia, oczyszcza z toksyn, uzdrawia kompleksowo - ciało i duszę. Przyczyna chorób ma początek w podświadomości, na poziomie duszy. Większość dolegliwości powstaje w dzieciństwie: przeżycia, lęki, gniew itp. powodują one z czasem pojawienie się nieraz trudnych i ciężkich chorób. Zabiegi dobrze działają na: migreny, nerwice, depresje, krążenie, układ pokarmowy, różne nerwobóle, mięśnie, stawy, wczesny stan nieuleczalnych chorób itd. Terapia nie zastępuje leczenia, ani lekarstw, lecz uzupełnia je i wspomaga.

  Data dodania: 08 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • Wydarzenia »

  Ludzie.info to serwis informacyjny, który powstał jako pewna alternatywa dla dużych, komercyjnych portali tego typu. Podstawowym celem istnienia tego portalu i zarazem głównym zadaniem, jakie postawili przed sobą jego twórcy, jest dostarczanie Internautom najciekawszych informacji z kraju i ze świata. W głównej mierze opisywane są tu wydarzenia ze światów polityki, gospodarki, kultury i sportu. Jeżeli ciekawią Cię takie dziedziny życia jak zdrowie, uroda, motoryzacja to również odnajdziesz na portalu coś specjalnie dla Ciebie. Do dyspozycji użytkowników jest również forum dyskusyjne, na którym można dyskutować na każdy temat.

  Data dodania: 18 07 2011 · szczegóły wpisu »
 • Sklep oferujący produkty idealne na prezenty w najniższych cenach. Co tydzień nowa okazja. Niewiarygodnie tanio
  dostaniesz takie produkty jak aparaty cyfrowe, kamery, zestawy AGD i RTV, telewizory i monitory oraz wiele innych.
  W naszej ofercie można znaleźć też laptopy w atrakcyjnych cenach. Zapewniamy ogromny wybór prezentów w kategoriach
  elektronika, dom, zdrowie i uroda. Nie przepłacaj, nie czekaj, oszczędzaj. Liczba produktów jest ograniczona -
  więc nie czekaj i już teraz skorzystaj z okazji. Zapraszamy.

  Data dodania: 01 06 2011 ·
 • Kosmetyki naturalne »

  Mamy w ofercie bardzo duży wybór kosmetyków naturalnych przeznaczonych do każdej cery.Tutaj znajdziesz kwasy owocowe, kwas glikolowy, kwas hialuronowy, kwas salicylowy a także maseczki z algami. Bio kosmetyki coraz częściej są wybierane przez kobiety ceniące zdrowie swojej skóry. Nie zawierają sztucznych barwników i konserwantów dlatego są bezpieczne dla skóry. Systematycznie stosowane wpływają regenerująco na cerę, poprawiają jej elastyczność oraz zmniejszają znacząco objawy jej starzenia. Dużo zabiegów kosmetycznych możemy wykonać samodzielnie w domu stosując profesjonalne kosmetyki wykorzystywane w gabinetach spa.

  Data dodania: 23 02 2011 · szczegóły wpisu »