Podkategoria: Diety i odżywanie

1 · ·
 • Obecnie trudno byłoby ocenić, która sztuczka stosowana w kampanii przedwyborczej w najnowszej historii Polski była tą najsprytniejszą. Do jednej z najbardziej rozpoznawalnych sztuczek zalicza się tzw. dieta prezydencka. W 1995 roku, podczas drugich po 1989 roku wolnych wyborach na urząd Prezydenta RP Aleksander Kwaśniewski, konkurujący z Lechem Wałęsą, wykorzystał kilka chwytów wizerunkowych. Specjaliści od wizerunku osobistego doradzili niebieskie akcenty w postaci soczewek kontaktowych zabarwiających tęczówkę oraz błękitna koszulę, ponieważ kolor niebieski kojarzony jest z zaufaniem, wzbudza także sympatię i miłe skojarzenia. Kolejnym, kultywowanym potem szczególnie przez panie, zabiegiem była dieta odchudzająca na bazie kapusty, która nazywana była odtąd dietą prezydencką. Kapusta, której jest mnóstwo w tej diecie odchudzającej, zawiera wiele cennych mikroelementów i witamin, a jest uboga w kalorie. Ponadto kapusta przyspiesza działanie przewodu pokarmowego i perystaltykę jelit. Dieta prezydencka oparta jest na zupie kapuścianej, w skład której, poza główką białej kapusty, wchodzi: sześć dużych cebul, dwie zielone papryki, puszka koncentratu pomidorowego oraz seler naciowy. Kapuśniak można do smaku doprawić solą, pieprzem i kostką rosołową. Osoby stosujące taka formę diety odchudzającej gubią najczęściej pięć kilogramów w ciągu tygodnia, ale bardzo często zdarza się efekt jo-jo.

  Data dodania: 04 11 2011 ·
 • Dieta Herbalife opiera się o zasady racjonalnego odżywiania oraz stosowanie suplementów diety tej firmy. Bez spełnienia pewnych przesłanek jak na przykład wypijanie odpowiedniej ilości wody dieta nie byłaby racjonalna i zdrowa, więc nie da się tego uniknąć, a wręcz jest wskazane. Natomiast suplementy Herbalife mają za zadanie uzupełnić dietę o wartościowe i porządane indywidualnie składniki, aby każdego dnia zapobiegać ich niedoborom.

  Data dodania: 14 02 2011 ·
 • Masz problem z dotychczasowymi dietami, jeśli chcesz spróbować czegoś nowego, to właśnie my, nasza witryna dostarczy ci nowe narzędzie do walki z otyłością. Diet w sieci jest co nie miara. Jednakże niewiele jest aż tak dokładnie przedstawiona jak schemat doktora Pierra Dukana. Nowoczesna medycyna przykłada ogromną wagę do ludzkiego zdrowia. Jednakże harmonogramy żywieniowe proponowane przez wielu dietetyków niestety nie zawsze podążają w parze z naszym zdrowiem, a dodatkowo nie dają długofalowych efektów. Doktor Dukan na tą kwestię spojrzał z innej strony. Dostrzegł to, co chyba ogromne grono osób wiedziało, że wiele tęgich osób ma problem z tak zwanym powrotem choroby, czyli efektem jo-jo. Autor daje wiele zaleceń, które mają temu przeciwdziałać. Wszystkie wskazówki, jakie potrzebne są do zastosowania tej metody znaleźć można w naszym serwisie poświęconym diecie proteinowej.

  Data dodania: 22 02 2011 ·
 • Na stronie publikowane są artykuły o szeroko rozumianym zdrowym trybie życia. Teksty informują, która żywność może być uznana za zdrową i dlaczego. W dzisiejszych czasach, przy niezwykle rozwiniętym przemyśle spożywczym, który do pasz dla zwierząt dodaje substancje chemiczne, zaś warzywa i owoce spryskiwane są pestycydami, kwestia zdrowego odżywiania stała się paląca. To, co jemy, wpływa na nasz organizm, dlatego istotne jest dostarczanie mu codziennie pokarmu wolnego od podejrzanych dodatków i produkowanego w naturalnych, zdrowych warunkach.

  Data dodania: 14 04 2011 ·
 • Odchudzanie częstochowa »

  Od dawna wiadomo, że nie wszysycy ludzie muszą reagować jednakowo na to samo lekarstwo, ani na zalecane żywienie. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak dany pokarm będzie działał na Twój organizm zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej. Skorzystaj z usług dietetyków, poszerz swoją wiedzę i napraw zdrowie na turnusach zdrowotnych organizujących przez naszą firmę. Układamy również indywidualne jadłospisy dobrane specjalnie dla konkretnej osoby na podstawie jej preferencji żywieniowych i wykonanych badań.

  Data dodania: 02 02 2011 · szczegóły wpisu »
 • Klaster »

  Dolina Ekologicznej Żywności jest to pilotażowy projekt Regionalnej Strategii Innowacji województwa lubelskiego.Jej celem jest zbudowanie sieci współpracy skoncentrowanej wokół ekologicznej produkcji rolnej i jej marketingu. Łączymy stronę podażową i popytową ekorynku przy uczestnictwie różnych organizacji i instytucji wspierających, takich jak władze regionalne, uczelnie wyższe, instytuty badawcze oraz inne. Czynnie wspieramy rolnictwo ekologiczne z naszego regionu. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Data dodania: 04 02 2011 · szczegóły wpisu »
 • Chleb orkiszowy »

  Chleb orkiszowy zawiera w sobie mieszankę ziaren, które sprawiają, że pieczywo pełnoziarniste tego typu zyskuje niepowtarzalny aromat i smak. Chleb orkiszowy na półce wyróżnia kolorowa etykieta oraz banderola ze szczegółowymi danymi producenta

  Data dodania: 20 09 2011 · szczegóły wpisu »
 • Ludzie bardzo często wybierają przejście na dietę. Na tej stronie prezentujemy, czym charakteryzuje się dieta kapuściana, a także jak trzeba ją stosować. Czytelnik może znaleźć tam dodatkowo wypróbowany przepis na zupę kapuścianą, która niewątpliwie jest głównym elementem tego sposobu na zrzucenie wagi. Zapraszamy również do czytania innych artykułów, które będą publikowane na naszej stronie w przyszłości, a których tematyka będzie ściśle spojona z dietami.

  Data dodania: 07 08 2012 ·
 • Wagi kuchenne »

  Wagi kuchenne zwane również jako wagi dietetyczne powinny znaleźć swoje miejsce w każdej kuchni. Wagi dietetyczne pozwalają wyznaczyć cel kaloryczny oraz dają możliwość kontrolowania ustalonej diety. W kuchni wagi kuchenne pozwalają ustalić wartość wagową produktów, które chcesz używać do swojej ulubionej potrawy

  Data dodania: 16 02 2011 · szczegóły wpisu »
 • U Greków i Rzymian tłuszcz kojarzył się zwykle z boskością. Świątynie były otoczone gajem oliwnym, a święte kamienie na rozstajach były smarowane oliwą. Polewanie oliwą oznaczało oddanie hołdu. Dlaczego więc w naszej cywilizacji tłuszcz jest odbierany jako coś złego? Dlaczego propaguje się odejście od diet typu low carb i diety niskowęglowodanowej. Dlaczego propaguje się diety odchudzające? Wejdź na forum dobrej diety a przekonasz się jak współczesny świat kształtuje nasz zmysł smaku.

  Data dodania: 02 02 2011 ·
 • Solidna dieta to serwis gdzie dowiemy się znacznie więcej na temat odchudzania, o dietach oraz odchudzania. Starannie przygotowana dieta może pomóc w lepszym samopoczuciu oraz czasami pomaga w lepszym znoszeniu trudności wszystkich dni i nawet tygodni. Taka dieta musi być właściwie zastosowana dla naszego ciała i powinno się dowiedzieć się jak najwięcej o Twoim organiźmie. Dobre diety są do uregulowania Waszego sposobu odżywiania. Najczęściej chcemy przejść na skuteczną dietę wtedy kiedy już odczuwamy, że jesteśmy zbyt otyli i chcemy dbać o własne ładne ciałko.

  Data dodania: 12 04 2011 ·
 • Pizza dostawa to strona nie tylko o pizzy, znajdziesz tu przepisy z całego świata, a także ciekawe artykuły dla wszystkich pizzomaniaków! Ta strona jest dla wszystkich którzy chcą być na bierząco z kulinarnymi nowościami i nie tylko.

  Data dodania: 13 02 2012 ·
 • Medycyna Chińska »

  Życie w młodości nie odwołuje się do tego by dążyć do przetrwania w ówczesnym, silnie zmodernizowanym świecie. Pojęcie to nie dotyczy życia w tłoku, ciągłej pogoni za pieniędzmi czy chęci posiadania rzeczy materialnych. Odwołuje się ono natomiast do spokojnego, pełnego harmonii życia, bogatego zarówno w jedność duchową jak i cielesną. Marzeniem chyba każdego z nas jest zachowanie młodości duchowej, co przekłada sie następnie na wspaniały wygląd ciała i świetne samopoczycie. Bo przecież jak zakłada Medycyna Chińska: "W zdrowym ciele młody duch". Można więc wyjsć z założenia, że zdrowie jest najważniejsze, ale jak wobec tego je utrzymać? Większość naukowców uczy, że podstawa zdrowia to odpowiednio dobrana, dostosowana do wieku, płci i zawierająca dzienną dawkę odpowiednich składników dieta. Medycyna wschodnia wspomina o tym nie od dziś. Ale według wschodnich lekarzy dietę należy wzbogacać jeszcze o dodatkowe substytuty które również mają ogromny wpływ na nasze zdrowie. Należą do nich między innymi zioła. Ziołolecznictwo skupia się na poznianiu właściwości roślin leczniczych.
  Fitoterapia wiąże się również z poszukiwaniem nowych leków roślinnych oraz odkrywaniem nowych zastosowań fitoterapeutycznych znanych już roślin leczniczych.Co wpływa na ciągłe doskonalenie tak istotnej dziedziny jaką stanowią naturalne metody lecznicze.

  Data dodania: 11 02 2011 · szczegóły wpisu »
 • Domowe przepisy »

  Wyszukane strony kulinarne jak przedstawiana, instruują nas szykowania fantastycznych potraw. Dowolna niedoświadczona kucharka przy użyciu lokalnych potraw będzie w stanie podbić serca złaknionych domowników. Wykonywanie zwyczajnych kolacji daje sposobność poszukiwaczom smaku odsapnąć od rutynowych obowiązków oraz nauczyć się odkrywczych przepisów. Między wszystkimi przetestowanymi potrawami promujemy wyborne ciasta. Np. ciasteczko Shrek ewentualnie rozkoszne ciasto ze śliwkami. Nie licząc atrakcyjnych ciasteczek, godne omówienia zapewne będą znakomite sałatki. Na przykład wyśmienita surówka z zupek chińskich lub pyszna potrawa grecka. Zaprezentowane dania pod każdym względem nadają się na wyborny co więcej pożywny obiad - kapitalny przepis na pierogi. Motywujemy do testowania dań z naszej witryny kucharskiej. Uprzejmie pozdrawiamy smakoszy.

  Data dodania: 26 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • Obecnie przyszło nam żyć w czasach, gdzie właściwy styl życia jest niesłychanie modnym pojęciem. Siedzący tryb życia jest przyczyną tego, że zbyt mało się ruszamy i często prowadzi to do różnego rodzaju chorób. Nasz sklep pomaga się z tym kłopotem uporać. Oferujemy preparaty, które umożliwią to, aby bezpiecznie zrzucić zbędne kilogramy. Znajdziesz u nas również suplementy diety a także różne odżywki. Zadbamy również o Twoją urodę zewnętrzną - posiadamy np. płyny do soczewek.

  Data dodania: 31 01 2011 ·
 • Strona o serach. Każdy rejon ma unikalne, kultywowane przez wieki, tradycje produkcji sera. Jednocześnie myśląc o serze podstawowe znaczenie ma teren, w którym jest wytwarzany, niejednokrotnie od tysiącleci. Bardzo istotne są w tym miejscu warunki pogodowe, mikroklimat, zwierzęta dające mleko (ser produkuje się z mleka bawolego, krowiego, koziego, owczego, a nawet pochodzącego od łosi), jak również innowacyjność i talenty wytwarzających go ludzi. Istnieje bowiem całe mnóstwo procedur wytwarzania sera (ser francuski). To dzięki nim zawdzięczamy taką różnorodność smaków, zapachów i płynności. To, jakie cechy ma ser, który będziemy spożywać na deser z przyjaciółmi zależy np. od tego, czy mleko, z którego został zrobiony było pasteryzowane czy nie, czy jest do zjedzenie świeży czy ma dojrzewać, i od wielu dalszych specyfik wytwarzania. Przeczytaj więcej: Petit Brie Coeur...

  Data dodania: 25 11 2011 ·
 • Za pomocą serwisu www.ocetjablkowy.pl, mamy możliwość zobaczyć różne informacje na temat octu jabłkowego odchudzanie. Przykładowo historię powstania, kilka słów o tradycji, a przede wszystkim możemy dowiedzieć się o jego doskonałych działaniach leczniczych a także znaleźć przepis na ocet jabłkowy. Nie należy zapominać o tym, iż ocet jabłkowy nadaje się do wykorzystania na wiele przeróżnych sposobów. Polecam zapoznanie się ze stroną.

  Data dodania: 07 12 2011 ·
 • Preparat pełni rolę dodatku do diety i opiera się na zasadzie wypełniania żołądka, hamując łaknienie. Poza tym mieszczące się w nim elementy również w inny sposób umożliwiają szybkie odchudzanie. Usprawniają pracę jelit. Co istotne Goodbye Appetite nie zakłóca procesów wchłaniania korzystnych komponentów mieszczących się w przyjmowanym jedzeniu. Normuje ilość cukru we krwi. Nie działa przeczyszczająco i nie wywołuje uczucia wzdętego brzucha. Produkt dostępny jest w 2 wariantach: dla pań i dla panów. Został tak pomyślany, by z niego robić w pewnym sensie koktajle odchudzające. Środek jest pakowany w oddzielne saszetki, z których każda jest osobną dawką. Trzeba ją rozpuścić w szklance płynu i wypić. To łatwy sposób na utratę wagi w szybkim tempie.

  Data dodania: 13 12 2011 ·
 • ActivKrill to nowy produkt na rynku krajowym uznanego producenta leków aptecznych oraz różnego typu suplementów diety firmy VITADIRECT. Tran w kapsułkach ActivKrill został doceniony w całej Europie, czego wynikiem są liczne laury konsumenckie. ActivKrill podnosi naturalną odporność organizmu oraz znacząco polepsza pracę serca. Ponadto poprawia kondycję stawów, znacząco wpływa na jakość naszego mózgu – polepsza pamięć i koncentrację. ActivKrill to formuła naturalnych elementów, które są bezpieczne dla naszego zdrowia. Kwasy omeg 3 oraz fosfolipidy to składniki, które gwarantują dużą skuteczność działania. ActivKrill jest dobrze przyswajalny przez organizm.

  Data dodania: 08 02 2012 ·
 • Strona opisująca lecznicze działanie morwy białej. Roślina ta działa stabilizacyjnie na poziom cukru. Strona zawiera informacje o produktach zawierające morwę w swoim składzie oraz o możliwości kupna tych preparatów. Morwa biała jest preparatem cieszącym się bardzo dużym zainteresowaniem ludzi chcącym się naturalnie wzmacniać oraz naturalnie walczyć z cukrzycą. Wiele ludzi biorąc morwę białą w bardzo szybkim tempie zauważa poprawienie się (regulowanie) poziomu cukru. Morwa jest rośliną stosowaną w bardzo wielu preparatach.

  Data dodania: 17 07 2012 ·
1 · ·

Najnowsze tagi związane z kategorią:

ekologiczna żywność (2) , (1) , (4) , (1) , rozrywka (4) , (3) , (1) , (2) , (1) , (3) , (1) , (1) , zdrowie (52) , przepisy kulinarne (12) , zdrowa żywność (3) , (1) , odchudzanie (41) , diety (16) , (2) , (1) , (4) , (6) , (1) , (1) , (1) , (3) , (1) , (1) , (1) , (1) , (1) , (1) , (1) , (1) , dieta (30) , (3) , klaser (1) , (1)